Posledné články

AKO NA KRÁSNE A ZDRAVÉ VLASY?

Už ste vyskúšali snáď všetko, no Vaše vlasy sú stále zničené a nepoddajné. Máme pre Vás zopár tipov, ako si svoju korunu krásy udržať zdravú a žiarivú.
  • Umývanie šampónom sústreďte prioritne na vlasovú pokožku. Pri umývaní vlasov sa zameriavajte skôr na čistenie pokožky hlavy, než na umývanie celej dĺžky vlasov. Umývanie len vlasov môže viesť k strate lesku a získaniu krepovitosti.
  • Používajte kondicionér po každom umývaní vlasov šampónom. Ak máte vlasy mastnejšie, skúste postup vymeniť. Použite kondicionér pred šampónom, vlasy budú vyživené bez pocitu zaťaženia a mastnoty. Použitie kondicionéra môže výrazne zlepšiť vzhľad poškodených alebo unavených vlasov, napríklad znížením statickej elektriny, zvýšením pevnosti a poskytnutím určitej ochrany pred škodlivými UV žiareniami.
  • Kondicionér vmasírujte do končekov vlasov. Vzhľadom k tomu, že kondicionéry môžu jemné alebo mastné vlasy zaťažiť alebo „zlepiť“, mali by byť používané len na končekoch vlasov, a nie na pokožku hlavy.
  • Vyberte si šampón a kondicionér určený špeciálne pre váš typ vlasov. Suché a zničené vlasy potrebujú šampóny s vyšším obsahom olejov a hydratačných zložiek, vlasy, ktoré trpia lupinami ocenia D-panthenol alebo mätu...
  • Chráňte vlasy aj pred škodlivými účinkami chlóru kondicionovaním vlasov pred plávaním. Noste pevne priliehajúcu plávaciu čiapku a po plávaní použite špeciálne upravený plavecký šampón a hlboký kondicionér.
  • Nezabudnite, že vlasy treba šetriť a nenamáhať. Aj obyčajné česanie hrebeňom môže vlasy poškodiť, platí MENEJ JE VIAC. Pokiaľ je to možné, vlasy sušte prirodzenie a obmedzte styling fénom, či inou tepelnou úpravou.
Samozrejme, zdravým vlasom môže dopomôcť aj strava plná vitamínov, ale to už necháme na Vašom zvážení.

Zdroje: https://www.remedyreview.com/beauty/hemp-shampoo-for-healthy-hair/

Comments

comments powered by Disqus