Posledné články

Ako ochrániť pleť pred podráždením

Aj vy kozmetiku často striedate a rada experimentujete pričom prípravkami vôbec nešetríte? Chyba. Nielen nevhodne zvolená starostlivosť, ale aj priveľa tej správnej sa často prejaví vo forme silného začervenania a suchých fľakov na tvári či okolo úst. Tento pojem sa nazýva perorálna dermatitída alebo tiež choroba letušiek (toto ochorenie bolo spozorované najskôr u letušiek, a to kvôli nadmernému používanie kozmetických prípravkov). Ak sa k tomu pridajú tiež vplyvy okolitého prostredia ako UV žiarenie či chlad, ochranná funkcia kože sa definitívne vytráca. Vtedy je najvyšší čas niečo robiť.

Krok prvý: Nenanášať príliš veľa prípravkov (ani tých kvalitných)

Vaša pleť je podráždená a napätá? Snažíte sa ju liečiť hrubou vrstvou krému alebo zakryť veľkým množstvom mejkapu? Tak práve takto problém ešte viac zhoršíte. Vaša pleť by mala naopak držať aspoň šesť týždňov „diétu“. To znamená používanie čo najmenšieho množstva kozmetiky. Uprednostnite kozmetické produkty bez zbytočných aromatických a konzervačných látky či farbív.

Krok druhý: Nepreháňajte to ani s čistením pleti

Pri produktoch určených na čistenie pleti voľte tie, ktoré neobsahujú mydlo. Vhodnou voľbou môže byť čistiace mlieko, ktoré vašu pokožku zbytočne nevysuší. Ešte šetrnejšie sú k pokožke takzvané micelárne vody. Tieto produkty obsahujú molekuly – micely, ktoré všetky čiastočky nečistôt obalia a z pleti ich šetrne odstránia. Peelingové výrobky pri podráždenej pokožke používajte iba v malom množstve.

Krok tretí: Obmedzte opaľovanie

Máte pokožku zase v rovnováhe? Tak sa postarajte o to, aby to tak zostalo. Predovšetkým tak, že sa budete v lete chrániť pred nadbytočným UV žiarením. Taktiež produkty na opaľovanie vyberajte starostlivo. Mnoho prípravkov totiž obsahuje tuky a emulgátory, ktoré v kombinácii s nadmerným slnením môžu zapríčiniť začervenanie a svrbenie citlivej pokožky.


zdroje:
https://damskajazda.webnoviny.sk/podrazdena-plet-tu-je-riesenie-problemu-v-troch-krokoch/
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2186/5429/files/Irritated_skin_2048x2048.jpg?v=1534271188

Comments

comments powered by Disqus