Posledné články

KYSELINA HYALURONOVÁ - základ hydratovanej pokožky

KYSELINA HYALURONOVÁ - základ hydratovanej pokožky

Kyselina hyalurónová, tiež známa ako hyaluronan, je číra mazľavá látka, ktorá je prirodzene produkovaná ľudským telom. Najväčšie množstvo sa nachádza v koži, v spojivovom tkanive a očiach. Jej hlavnou funkciou je zadržať vodu, aby boli tkanivá správne hydratované. Kyselina hyalurónová má rôzne použitia. Často sa užíva ako doplnok, ale používa sa aj v pleťovej starostlivosti, očných kvapkách a injekciách.

Podporuje zdravšiu, pružnejšiu pokožku

Približne polovica kyseliny hyalurónovej vo Vašom tele je prítomná v koži, kde sa viaže na vodu a pomáha udržiavať vlhkosť. Prirodzený proces starnutia a vystavenie sa veciam, ako je ultrafialové žiarenie zo slnka, tabakovému dymu a znečisteniu, však môže znížiť množstvo kyseliny hyaluronovej v koži. Hydratovaná koža je tiež cestou k redukcii výskytu vrások, čo môže vysvetliť, prečo niekoľko štúdií ukazuje, že dopĺňanie kyseliny hyaluronovej môže spôsobiť, že pokožka bude hebkejšia. Keď sa aplikuje na povrch kože, môže redukovať vrásky, začervenanie a dermatitídu.

Môže zrýchliť hojenie rán

Kyselina hyalurónová pomáha rýchlejšie hojiť rán reguláciou úrovne zápalu a signalizáciou tela, aby v poškodenej oblasti vybudovalo viac krvných ciev. Ukázalo sa, že jej aplikácia na kožné rany znižuje veľkosť rán a znižuje bolesť rýchlejšie ako placebo alebo iná liečba. Kyselina hyalurónová má tiež antibakteriálne vlastnosti, takže môže pomôcť znížiť riziko infekcie, keď sa aplikuje priamo na otvorené rany.

Tak čo priatelia, siahnete po nej aj vy?

Zdroj:
https://www.dixo.sk/kyselina-hyaluronova-sa-stara-o-vasu-plet/

Comments

comments powered by Disqus