Posledné články

UPOKOJUJÚCI KRÉM PO OPAĽOVANÍ

Prehnali ste to so slniečkom a Vaša pokožka kričí o pomoc? Máme pre Vás jednoduchý recept na krém po opaľovaní, ktorý Vám uľaví od pálivej červenej pokožky a zahojí podráždenie.

Samozrejme, najlepší spôsob, ako zabrániť spáleniu slnkom, je vždy natierať sa poctivo opaľovacím krémom, skôr ako sa vydáte na slnko. Ale v prípade, že slniečko bolo silnejšie ako zvyčajne, tento prírodný pleťový krém plný zložiek určených na hojenie pokožky vyživuje pokožku vystavenú slnku a pomáha zmierniť popáleniny. Tento ľahký krém je výborný pomocník na dovolenky, keďže Vám nahradí aj Váš bežný pleťový krém, či masku na vlasy a vy ušetríte miesto v kufri.

Domáce Mlieko po opaľovaní

Budete potrebovať:


  • 4 lyžičky Aloe Vera
  • 4 lyžičky Olivového oleja
  • 1 lyžička Kokosového oleja
  • 2 lyžičky Bambuckého masla
  • 5 kvapiek Levanduľového esenciálneho oleja
  • Nádoba


Postup:

Jednoducho odmerajte všetky zložky a zmiešajte ich do hustej krémovej pasty. Prelejte do čistej nádoby. Takto pripravené telové mlieko po opaľovaní Vám vydrží až jeden mesiac

Výhody:

Bambucké maslo, olivový olej a kokosový olej sú vynikajúce prírodné zvlhčovače. Aloe Vera je najbežnejším prírodným prostriedkom na opálenie pokožky, ktorý je známy svojimi liečivými a upokojujúcimi vlastnosťami a je užitočný pri znižovaní nepríjemností pri popáleninách. Levanduľový éterický olej je skvelý na hojenie, chladenie a upokojuje podráždenú pokožku… okrem iného krásne vonia a odpudzuje hmyz!
Zdroje:

Comments

comments powered by Disqus