Posledné články

Úžasne voňavé a všestranné využiteľné santalové drevo

Santalový olej je úžasný na vnútorné a a genitálne – močové stavy, ktoré vyžadujú chladivý, spevňujúci efekt—ako v prípade „pálivej“ hnačky, mukóznej kolitídy, a vaginálneho výtoku bielej farby. Protiinfekčný efekt sa znásobuje keď ho skombinujeme s levandulou, Melaleucou a Gerániom pri liečbe „pálivej“ cystitídy. Santalové drevo je vynikajúce na infekcie močových ciest a je prvou voľbou pri chronickej bronchitíde, upokojovaní a zmierňovaní symptómov.
Výborný proti nervovému napätiu a depresii. Santalové drevo je tiež účinné afrodiziakum; obzvlášť účinné, keď sú sexuálne problémy spôsobené stresom, úzkosťou, a pocitmi izolovanosti. Keď skombinujete Santalové drevo s Eukalyptom a Gerániom, dosiahnete úľavu pri dýchaní pri zahlienení pľúc a hrudníkových záležitostiach. Difúzujte, alebo aplikujte na hrudník a zhlboka dýchajte.
Olej zo Santalového dreva má skvelú schopnosť zamedziť komunikácii vírusov od bunky k bunke a jemne eliminuje chybné informácie, ktoré vírusy používajú, aby uviedli bunky do chaosu(entropie). Santalové drevo je úžasné pre všetky typy pleti, balancuje, upokojuje a hydratuje pokožku, s možným omladzujúcim účinkom. Je skvelý na poškriabanú, infikovanú mastnú, alebo suchú pokožku(obzvlášť sa osvedčili teplé obklady); Tiež sa osvedčil pri starostlivosti o svrbiacu pokožku, akné, herpes simplex, ekzéme a psoriáze. Pridajte do šampóna, alebo kondicionéra, je to skvelé na tmavé vlasy a zanechá ich zamatovo jemné.
Upokojuje podráždenú pleť po holení, a zabraňuje rastu baktérií, ktoré môžu spôsobiť infekciu zarastených chĺpkov. Paradox Santalového dreva je, že kým povzbudzuje stav “vysokého” vedomia, nerobí to prostredníctvom nejakého efektu z iného sveta, ale tak, že nás prináša späť k nášmu základnému ja, do prítomnosti a uvedomovaniu si a oceňovaniu sám život. Je indikovaný pri stavoch obsesívnych obáv, a pri prílišnej pripútanosti na veci tohto sveta. Kedykoľvek prehnane vkladáme do toho, aby sme videli špecifické výsledky nášho snaženia – obzvlášť tých, ktoré pochádzajú z neurotickej potreby bezpečia – zabezpečenia sa – Santalový olej pomáha a znovu obnoviť prijatie skutočnosti takej aká je. Upokojovaním mysle, ktorá je nástrojom analýz a očakávaní, Santalové drevo ju v skutočnosti oslobodzuje, ako tvorivý zdroj, ktorý je vždy prítomný tu a teraz.
Upokojuje podráždenie vyplývajúce z frustrácie, utišuje myseľ a otvára človeka k jeho vyššiemu ja. Pomáha uvoľniť zmätok, strach a nervozitu a podporuje dobrý spánok.zdroje:
https://esencialneoleje.sk/santalove-drevo-sandalwood/
https://diariodelasalud.com/wp-content/uploads/2017/02/sandalo-678x381.jpg

Comments

comments powered by Disqus