Posledné články

V AKOM PORADÍ APLIKOVAŤ PLEŤOVÚ STAROSTLIVOSŤ?

Vedeli ste, že poradie v akom aplikujete jednotlivé produkty svojej pleťovej starostlivosti ovplyvňuje ich funkčnosť? Nie je to tak, že tieto produkty o pleť nebudú fungovať, ak ich nebudete určitým spôsobom vrstviť. Ak ich však použijete v správnom poradí, získate maximálne výhody a výsledky sa objavia skôr a intenzívnejšie. Ak napríklad aplikujete hrubší hydratačný krém pred koncentrovanejšími ošetreniami, môže vytvoriť bariéru, ktorá nedovolí pokožke absorbovať sérum alebo tekutejšie konzistencie. Všeobecne platí, že pri vrstvení výrobkov je práca od najjemnejších po tie najhrubšie.


Krok 1 – Produkt na čistenie pleti

Pomôže vám to odstrániť nečistoty, olej a prach, ktoré sa môžu na vašu pokožku nahromadiť z vlasov a obliečky na vankúš počas spánku. Uistite sa, že používate čistiaci prípravok určený pre váš typ pleti.

Krok 2 - Tonikum

Dnešné tonery sú formulované tak, aby poskytovali hydratáciu a čistenie, popri tom dokážu poskytovať aj anti-age účinky. Je dôležitým krokom pre dočistenie a dosiahnutie jednotného tónu pleti. Rovnako ako u čistiacich prostriedkov, aj tonery sú špeciálne vyvinuté pre rôzne typy pleti, preto sa uistite, že používate ten správny pre Vás.

Krok 3 - Sérové ​​a lokálne ošetrenie

Teraz, keď je vaša pleť pripravená a čistá, je čas aplikovať produkty s tenšou konzistenciou, ako sú séra alebo tie, ktoré sú určené na riešenie špecifických problémov, ako sú akné, vrásky, ružovka a hyperpigmentácia. Sérum aj lokálne ošetrenie sú vysoko koncentrovanými receptúrami navrhnutými tak, aby prinášali výhody hlboko do vrstiev pokožky. Pri sére a lokálnom ošetrení je tiež dôležité počkať aspoň 5 minút, aby mali čas vstrebať sa do pokožky pred ďalším aplikovaným produktom.

Krok 4 - Hydratačný produkt

Dostatočne zvlhčená a hydratovaná pleť je nevyhnutná pre boj proti vráskam a škvrnám a podporuje zdravú pokožku posilňovaním jej ochrannej bariéry. To platí aj pre mastné a zmiešané typy pleti. Keď vaša pokožka cíti, že je suchá, v skutočnosti produkuje viac oleja, ktorý môže veci zhoršiť, takže je dôležité zachovať rovnováhu a hydratáciu pokožky.

Krok 5. Očný krém a/alebo gél

Existujú očné produkty špecifikované pre denné použitie na boj proti opuchnutým očiam. Očný krém nie je len pre vašu mamu! Odporúča sa, aby ste začali používať očný krém už vo veku 20 rokov, pretože to je vek, keď ľudia začínajú vidieť známky starnutia vo forme malých vrások najmä v okolí očí. Lepšie predchádzať ako liečiť.

Krok 6 – Krém s ochranným faktorom SPF

Neopúšťajte dom bez použitia dennej dávky širokospektrálnej ochrany SPF. Dokonca aj počas zamračených dní. Aj keď váš make-up obsahuje SPF (zvyčajne nie je dostatočný na to, aby poskytol adekvátnu ochranu). Veľká časť nášho vystavenia UV žiareniu sa vyskytuje počas neslnenia, ako je riadenie vozidla alebo chôdza do a z auta. Dbajte na to, aby ste používali SPF ochranu pred stretom so slnkom aspoň 15 minút.

Ďalej je to už len na Vás! Použijete make-up, BB krém alebo pôjdete medzi ľudi len tak prirodzene krásna?

Zdroj:https://www.express.co.uk/life-style/life/943465/labels-on-skin-care-cosmetics-meanings-explained

Comments

comments powered by Disqus