Posledné články

VYROBTE SI KONDICIONÉR PODĽA TYPU VLASOV

Výroba Vášho vlastného vlasového kondiconéru je skvelý spôsob, ako ošetriť vlasy prípravkom vhodným presne pre Váš typ vlasov. Navyše, bez chemikálii a syntetických aditív.

Používanie kondicionéra pomôže Vaše vlásky chrániť pred vplyvmi ako počasie, tepelná úprava, hormonálne zmeny, nevyvážená strava,… Kondicionér zvlhčuje suché vlasy a vytvára na ich povrchu ochrannú vrstvu, čím predchádzame lámaniu a rozštiepeniu.

Čo budete na výrobu potrebovať?

 • 5ml Nosného oleja (normálne vlasy - jojobový olej/ suché, poškodené – ricínový olej/ mastné – hroznový olej/ slabé, jemné – avokádový olej/ lupiny – sezamový olej)
 • 5 ml Rastlinného glycerínu
 • 8 g emulgačného vosku
 • 1,5 ml vitamínu E
 • 125 ml kvetovej vody/ hydrolátu (svetlé vlasy – harmanček/ ryšavé vlasy – ibištek / tmavé vlasy – rozmarín / šedé vlasy – šalvia)
 • 5 kvapiek extraktu z grapefruitových jadierok
 • Pár kvapiek esenciálneho oleja (suché vlasy – levanduľa, normálne vlasy – ruža, mastné vlasy – mäta)


Ako na to?

 1. Zmiešajte olej, emulgačný vosk a glycerín v hornej nádobe “vodného kúpeľa”, pomaly ohrievajte na miernom ohni, až kým sa vosk neroztopí. Odstráňte z tepla a pridajte vitamín E.
 2. V samostatnom hrnci na peci jemne zohrejte kvetovú vodu. NESMIEME preskočiť tento krok lebo sa kondicionér neskôr oddelí.
 3. Pomaly nalejte kvetovú vodu do olejovej zmesi, za stáleho miešania metličkou, až kým zmes nebude krémová a hladká. Nechajte zmes trochu vychladnúť, aby sa esenciálne oleje neodparili príliš rýchlo, keď ich pridáte. Nebojte sa, ak nezhustne okamžite. Zhustne, keď sa ochladí na izbovú teplotu.
 4. Vmiešajte éterické oleje a extrakt z grapefruitových jadierok. Nalejte prírodný vlasový kondicionér do čistej, sterilizovanej 250ml) tmavej sklenenej fľaše a nechajte ho vychladnúť predtým, než ju uzavriete vekom.
 5. Občas fľaštičku pretrepte, aby sa kondicionér ochladil, aby sa zabránilo separácii zložiek. Uchovávajte na chladnom, tmavom mieste.


Zdroj: https://www.beautylish.com/a/vcnwa/hair-masks

Comments

comments powered by Disqus