Posledné články

Zažiarte s home made rúžom na pery!

Potrebné ingrediencie a pomôcky na domáci rúž na pery:
  • Bambucké maslo alebo kokosový olej
  • Včelí vosk
  • Prášok z červenej repy alebo ibištekový prášok
  • Malá sklenená miska odolná proti teplu
  • Bambusová špachtľa
  • Kozmetické nádoby
Postup: Množstvo včelieho vosku, ktorý použijete na prípravu vášho rúžu na pery vám určí, ako pevný farbiaci prípravok bude. Odporúčame použiť rovnaké množstvo včelieho vosku a bambuckého masla. Obe, včelí vosk aj bambucké maslo sú pri izbovej teplote tuhé. Odporúča sa pripraviť rúž na pery, ktorý bude tuhý. Vďaka teplote tela pri prejdení prstom po perách trochu stratí tuhosť. Ak chcete mäkší rúž, použite kokosový olej alebo menšie množstvo včelieho vosku.
  1. Vložte sklenenú misu do mikrovlnnej rúry. Zohrejte na 30 sekúnd, kým sa včelí vosk a bambucké maslo nerozpustia. Pomocou špajdle premiešajte.
  2. Pridajte do zmesi hojné množstvo prášku z červenej repy alebo ibištekového prášku. Miešajte, kým nezískate požadovaný odtieň a prášok nebude úplne rozpustený.
  3. Premiestnite do kozmetickej nádoby a nechajte vychladnúť. Odporúča sa pripraviť tieto prípravky na pery v menších dávkach. Síce vám vydržia pár mesiacov, ale neobsahujú konzervačné látky tak ako bežné kozmetické prípravky. Včelí vosk má však prírodné antibakteriálne účinky a je prospešný pleti.
zdroje: https://www.eotazky.sk/domaci-ruz-na-pery-ako-si-doma-pripravit-krasny-farebny-ruz-na-pery https://beautyinbudgetblog.files.wordpress.com/2013/10/elflipbalms2.jpg

Comments

comments powered by Disqus