Posledné články

Ako na správnu starostlivosť o vlasy

Cesta ku krásnej hrive vedie cez výber vhodných produktov pre váš typ vlasov začína šampónom. Šampón vlasy a vlasovú pokožku čistí od nečistôt a prebytočnej mastnoty, dajte si však pozor a vyberte si taký, ktorý je šetrný a vlasy zbytočne nevysušuje. Zároveň je dôležité uvedomiť si, že či chceme alebo nie, nevyhneme sa čiastočnej strate prirodzene sa tvoriacich olejov, ktoré vlasy vyživujú a udržujú v kondícii. A práve v tejto chvíli prichádza na rad balzam, maska ​​na vlasy alebo bezoplachová starostlivosť:

Balzam

Balzam na vlasy by ste nemali vynechávať nikdy. Ide o produkt, ktorý vlasy posilňuje a uľahčuje ich rozčesávanie. Určité druhy šampónu vychádzajú väčšinou aj s balzamom z rovnakej série a oba produkty tak vzájomne podporujú svoju účinnosť. Po umytí vlasov šampónom naneste balzam do končekov a nechajte pár minút pôsobiť, potom dôkladne opláchnite.

Maska na vlasy

Raz za čas, ideálne každý týždeň, nahraďte balzam hĺbkovo vyživujúcou maskou. Jej zloženie obsahuje celý rad účinných látok a dodáva vlasom potrebnú hydratáciu a silu. Maska sa nanáša rovnako ako balzam iba do končekov, ale dôležité je nechať ju pôsobiť o niečo dlhšie. Vlasy budú po použití masky krásne vyživené a regenerované.

Bezoplachová starostlivosť

Ako vyplýva už z názvu, bezoplachová starostlivosti sa z vlasov na rozdiel od masky alebo balzamu nevymýva. Môžete ju naniesť na ešte vlhké alebo vysušené vlasy, čím im dodáte extra starostlivosť. Bezoplachovú starostlivosť aplikujte ako tretí krok, po použití šampónu a balzamu alebo masky. Väčšinou prichádza v balení so sprejom alebo pumpičkou a jej výhodou je, že na vlasoch pôsobí až do ďalšieho umytia. zdroj: https://eva.pluska.sk/lifestyle/viete-ako-vlasy

Comments

comments powered by Disqus