Posledné články

AKO SA SPRÁVNE POSTARAŤ O SVOJE VLASY V ZIME?

Udržujte svoj domov teplý – NIE HORÚCI!

Aj Vaše vlasy môžu zažiť tepelný šok - keď prídete domov alebo keď idete von. Ak je teplota vo vašom dome alebo byte oveľa vyššia ako vonkajšia teplota, môže to dráždiť Vašu vlasovú (samozrejme aj ostatnú) pokožku.

Zabudnite na horúcu vodu

Určite si chcete aj Vy po príchode domov dopriať horúcu sprchu. Ale ak sa chcete správne starať o pokožku hlavy, mali by ste znížiť teplotu vody. Horúca voda dehydratuje vašu pokožku a vlasy.

Umývajte vlasy zriedkavejšie

Ako často si umývate vlasy – každý, či každý druhý deň? Ak si umývate vlasy dvakrát alebo trikrát týždenne, môžete zabrániť prílišnému vysychaniu vlasov a vlasovej pokožky.

Oleje, oleje, oleje!

Počas zimnej sezóny bude vaša pokožka hlavy suchšia, čo môže viesť k vytváraniu lupín a podráždeniu pokožky hlavy, čo môže v najhoršom prípade viesť aj k vypadávaniu vlasov. Nezáleží na tom, ako ste zaneprázdnení, nezabudnite na olej, ktorý vaše vlasy potrebujú. Je skutočne dôležité udržiavať pokožku hlavy vyživenú, ochránenú a hydratovanú. Skúste napríklad ricínový olej, podporí rast a regeneráciu, vmasírujte do vlhkých vlasov, nechajte pôsobiť a zmyte jemným šampónom.

Nešetrite kondicionérom

Áno, kondicionér je nevyhnutnosťou! Na tento krok by ste nemali zabúdať nikdy, ale dôraz na kondicionér kladieme hlavne v zime. Poskytne vlasom jemnú ochrannú vrstvu a zabráni vysúšaniu, či poškodeniu.

Nechajte vlasy vyschnúť na vzduchu

Ak je to možné, je dobré nechať vlasy vyschnúť na vzduchu a obmedziť používanie prístrojov, ako sú fény či kulmy. Nezabúdajte však, že ísť von s mokrými vlasmi za chladného počasia môže spôsobiť, že vaše vlasy zamrznú a zlomia sa. V tom prípade riadne vysušte fénom, podľa možností nastavte chladnejší prúd vzduchu a pred použitím fénu do vlasov vmasírujte malé množstvo oleja.

Pravidelne návštevy kaderníka

Či už máte dlhé alebo krátke vlasy, zimné počasie môže spôsobiť, že vaše vlasy budú suché a krehké. Pravidelné zastrihávanie udržuje vaše vlasy v dobrom stave a znižuje riziko rozštiepených končekov.

Nezabudni na čiapku!

Síce nám čiapka môže pokaziť ten dokonalý účes, ktorý sme vytvárali pol dňa, no je najlepšou ochranou vlasovej pokožky pred chladným počasím. Stačí si vybrať takú, ktorá Vám dokonale lichotí a oživiť tak svoj zimný outfit.

Zdroj: https://www.matrix.com/blog/winter-hair-care-tips

Comments

comments powered by Disqus