Posledné články

Ako využiť marhule pre krásu?

Pri predstavovaní rôznych druhov ovocia a ich vplyvov na našu krásu sme doteraz vynechali pre naše končiny tak významné plody, akými sú marhule. Napriek tomu, že sa o ich účinkoch nehovorí až tak mnoho ako trebárs o jahodách, dodajú našej kráse minimálne toľko pozitívnych účinkov, ako ony. Ešte k tomu si môžu pripísať na svoje konto aj o jeden bonus naviac – ich časté užívanie je hotovým elixírom mladosti.

Betakarotén ako v mrkve

Medzi najznámejšie účinky betakaroténu môžeme priradiť ochranu pred UV žiarením. Pokožka tak nebude podráždená, nebudete sa musieť báť ani známeho začervenania. Dokonca ak sa tradične opálite do farby raka, keď budete pravidelne užívať betakarotén, pleť bude po upokojení príjemne hnedá. Zároveň pôsobí ako ochranca citlivej pokožky, ktorá zle reaguje na slnečné lúče. Najčastejšie sa preferuje myšlienka, že betakarotén by sme si mali dopriať najmä prostredníctvom mrkvy. Ibaže veľkú dávku z neho dostanete aj z marhúľ. Konzumujte preto pravidelne aj toto ovocie a už pri prvom opaľovaní uvidíte jasné zmeny. Taktiež pôsobí preventívne proti rakovine. Vhodné sú aj pre alergikov, takže vďaka ich konzumácii si môžete zabezpečiť pravidelnú dávku vitamínovej bomby pre vašu pokožku.
Zloženie vitamínov a minerálov je totiž natoľko jedinečný, že marhule už aj v minulosti poznali ako superplod vhodný pre vašu krásu, ktorý vám aj prostredníctvom vnútorného užívania pomáha lepšie vyzerať.

Vhodné aj pri diéte

Konzumácia marhúľ bude lichotiť aj vašej postave. Dajú sa totiž veľmi vhodne využiť aj počas diéty. Dobre vás totiž zasýtia a zároveň telo odvodňujú, čím sa v kombinácii s dostatkom vody zrýchli váš metabolizmus. Automaticky sa tak začnú rýchlejšie spaľovať tuky. Dokonca upravujú aj kvalitu vašej krvi, čím sa prečistí organizmus a odrazí sa to na stave vašej pokožky. Nebudete mať vyrážky, zjednotí sa vám farba a budete vyzerať zdravšie. Minerálne látky v nich taktiež zlepšujú kvalitu nechtov a pomáhajú odstrániť lámavosť. S rovnakým problémom pomôžu aj vašim vlasom.

Odstraňuje vrásky z krku

Ocot mastna plet vlasy thinkstock Zdroj:
Ďalší spôsob použitia je v pleťových maskách. Vhodné sú najmä pre citlivú pokožku, pomôcť si môžete aj v prípade dlhého pobytu na slnku. Natrite si pokožku jemnou vrstvou olivového oleja a na to poukladajte plátky marhúľ, ktoré necháte takto pôsobiť. Inou voľbou je rozmixovaná hustá kaša s ich podielom a taktiež medom. Túto masku natrite na krk a dekolt. Na namáhanej pokožke oddialite príchod vrások a zbavíte ju odumretých buniek. Zmes rozpučených marhúľ a pár kvapiek citróna je zase dobrá na vyčistenie nechtov od farebného povlaku z lakov. Rozrežte plod na polovicu, vyberte kôstku a dužinou potom masírujte vaše lakte a kolená. Pokožka bude po pravidelnej kúre jemnejšia na dotyk. zdroje: https://diva.aktuality.sk/clanok/34410/nasiel-sa-poklad-na-vecnu-krasu-ukryvaju-ho-v-sebe-marhule/

Comments

comments powered by Disqus