Posledné články

Domáca masť na suché a popraskané chodidlá

Najlepším liekom na popraskané päty nie je len mastné. Dôležité je vedieť skombinovať tie správne veci so správnymi účinkami. Geniálna mastička na popraskané päty sa skladá z vajíčok, masla a octu. Vajcia sú zdrojom lecitínu, ktorý významne pomáha pri hojení rán a zároveň má regeneračné účinky, maslo kožu zasa zmäkčuje a dodáva hebkosť a ocot dezinfikuje a odstraňuje odumreté bunky a starú kožu.

Budete potrebovať:

1 vajce

1 šálku octu

200 g masla

Celé vajce aj so škrupinou dajte do plnej šálky s octom  a nechajte lúhovať na tmavom mieste aspoň 5 dní. Po uplynutí tejto doby uvidíte, že škrupina vajíčka sa začala rozpúšťať a klesla na dno. Lyžicou vajce opatrne vyberte. Vďaka pôsobeniu octu bude tak trochu ako uvarené. Preložte ho do inej nádoby, škrupinu odstráňte a nechajte len čisté vajce, resp. to, čo z neho ostalo.

Vajíčko dajte do šálky s čistým octom, pridajte maslo a všetko spolu dobre rozmiešajte. Mala by vám vzniknúť pasta, alebo mäkšie maslo. Uchovávajte ho v uzatvárateľnej nádobke v chladničke. Pred aplikáciou si nohy dobre umyte a naneste maslo na ešte vodou zmäkčenú kožu. Nohy si mastite ideálne pred spaním a nohy si aj s maslom zabaľte do igelitového vrecka. Ak vaše päty nie sú v takom zlom stave, stačí, ak budete maslo používať denne po kúpeli a po desiatich minútach ho jednoducho zotriete a nohu namastíte bežným krémom. Nezabúdajte si kúru dávať aspoň týždeň a skutočne pravidelne! Inak sa vám nohy nezahoja a ranky sa budú tvoriť stále nanovo. Aby ste efekt zvýšili, používajte na hydratáciu kože krémy určené na nohy. Tie majú totiž zloženie, ktoré sa prispôsobí hrúbke kože na nohách. zdroje: https://www.babskeveci.sk/co-na-suche-a-popraskane-paty/

Comments

comments powered by Disqus