Posledné články

Kyselina mliečna, to najlepšie z jogurtu

Kyselina mliečna je alfa-hydroxy kyselina používaná v prípravkoch na starostlivosť o pokožku a pre profesionálne ošetrenie. Prirodzene sa vyskytuje v mlieku, hoci kyselina mliečna, ktorú nájdete v dnešných výrobkoch na starostlivosť o pleť sa vyrába synteticky. Kyselina mliečna sa používa na odlupovanie pokožky, zosvetlenie tmavých škvŕn a zlepšenie vzhľadu jemných vrások.

Kyselina mliečna sa prirodzene nachádza v mliečnych výrobkoch. V minulosti ľudia na celom svete používali mliečne výrobky na zjemnenie a skrášlenie pokožky. Legenda o Kleopatre nám hovorí, že sa pravidelne kúpala v mlieku, aby jej pokožka vyzerala krásne. A pravdepodobne to fungovalo vďaka kyseline mliečnej.

Kyselina mliečna odstraňuje odumretú časť pokožky. Pomáha starším, matným bunkám na povrchu pokožky oddeľovať sa tým, že rozpúšťa väzby, ktoré ich držia pohromade. Kyselina mliečna urýchľuje bunkový obrat a stimuluje obnovu buniek. Kyselina mliečna pomáha zlepšovať prirodzenú vlhkosť pokožky alebo spôsob jej hydratácie. Kyselina mliečna v zásade pomáha udržiavať pokožku hydratovanú, menej suchú a šupinatú.

Ak pravidelne používate kyselinu mliečnu, môže to tiež zlepšiť príznaky starnutia. Stimuluje totiž obnovu kolagénu a môže spevniť vašu pokožku. Vďaka nej ustupuje aj hyperpigmentácia (slnečné škvrny alebo vekové škvrny), ale aj jemné línie a vrásky sa zjemňujú a vyhladzujú.

Zaujímavé je, že kyselina mliečna je tiež hlavnou pleťových mliek a krémov na keratózu pilaris alebo  „kuracích kožných“ hrbolkov na chrbte ramien. Kyselina mliečna pomáha rozpúšťať zátku kožných buniek, ktoré sa hromadia okolo vlasového folikulu a vyhladzujú hrboľatosť. Používa sa tiež pri lokálnych ošetreniach na liečbu ekzému, psoriázy a ružovky. Mali by ste sa však poradiť so svojím lekárom skôr, ako ju pridáte do rutinnej starostlivosti o pleť.

Zdroje: https://www.verywellhealth.com/lactic-acid-skin-care-4178819 , https://bcdairy.ca/milk/articles/the-probiotic-effects-of-lactic-acid-bacteria

Comments

comments powered by Disqus