Posledné články

Mastná či aknózna pleť a oleje? ÁNO či NIE?

Prečo používať pleťový olej - Mastná pleť sa často objavuje, keď sa vytvára olej, aby vyvážila pokožku, ktorá nemá vlhkosť. Môže to ísť proti všetkému, čo ste urobili v minulosti, ale najlepším riešením tohto problému je použitie ľahkých olejov. Vyberte si oleje, ktoré pomôžu vyrovnať prírodné oleje vašej pokožky a zlepšiť stav pórov.

  Použitie pleťového oleja môže spôsobiť, že vaša pokožka bude menej mastná a náchylná k upchatiu pórov. A keď pridáte silné rastlinné výťažky s vynikajúcimi antioxidačnými a proti starnúcimi vlastnosťami, môžete mať konečne čistú a žiarivú pokožku, o ktorej ste snívali.  

AKO SI VYBRAŤ?

Kyselina linolová vs. kyselina olejová

Najprv je potrebné hovoriť o mastných kyselinách. Mastné kyseliny sú základné stavebné kamene všetkých olejov (vrátane mazu - prirodzene sa vyskytujúceho oleja v našej pokožke) a kyseliny linolovej a olejovej sú dve dôležité, ktoré je potrebné vziať do úvahy, keď hovoríme o starostlivosti o pleť. Štúdie zistili, že jedinci s kožou náchylnou na akné majú vo svojom maze spravidla nižšie hladiny kyseliny linolovej ako kyseliny olejovej a že topická aplikácia kyseliny linolovej môže pomôcť zvládať akné. Výsledkom je, že oleje s vyšším percentom kyseliny linolovej sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí bojujú s akné.

  Komedogennosť

Ďalej, druhá dôležitá časť, ktorú je potrebné zvážiť, je komedogenita alebo pravdepodobnosť, že daný olej upchá póry.

Príklady vhodných olejov: Jojobový olej, Konopný olej, Hroznový olej, Arganový olej, Tamanu olej, Pupalkový olej, Mandľový olej, Saflorový olej,…

  Tak čo, vyskúšate oleje aj Vy?

Zdroje: https://cuidemoselplaneta.org/propiedades-del-aceite-natural/

Comments

comments powered by Disqus