Posledné články

Pleťový olej do chladného počasia

POUŽIJEME:
  • Jojobový olej – napodobňuje prírodné oleje a mazy vyskytujúce sa prirodzene v našej pokožke. Preto sa tak často odporúča používať na tvár. Bez ohľadu na to, aký je váš typ pleti, jojoba bude na vašej tvári dobre fungovať, keďže krásne vyživuje no neupcháva póry.
  • Šípkový olej - obsahuje prírodne sa vyskytujúci beta-karotén, vitamíny A, C a E a mastné kyseliny, potrebné a prospešné pre pokožku. Napomáha s hojením jaziev, pigmentovými škvrnami, je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť a má anti-age účinky.
  • Vitamin E Olej - zmierňuje jazvy, vrásky a dodáva vlhkosť. Je to hustý, lepkavý olej. Uistite sa, že používate čistý vitamín E, nie niečo, čo sa zmiešalo s inými olejmi.
  • Esenciálne oleje – podľa vlastného výberu a typu pleti. O extra rozjasnenie, hydratáciu a upokojenie sa postará napríklad silica z geránia, slamienky, ruže či levandule.
  • 30 ml sklenená nádobka s kvapadlom
POSTUP:

1. PRIDÁME ESENCIÁLNE OLEJE
do nádobky s kvapátkom si ako prvé pridáme éterické oleje: 10 kvapiek silice z geránia (úžasné pre harmonizáciu pleti) 10 kvapiek éterického oleja z ruže (vynikajúce proti začervenaniu a na rozjasnenie) 10 kvapiek levandule (upokojuje, má antibakteriálne účinky)

2. POKRAČUJEME S VITAMÍNOM E
Teraz pridáme olej z vitamínu E.

3. PRIDANIE VAŠICH NOSNÝCH OLEJOV
Teraz je čas pridať nosné oleje. Sú to mastné oleje, ktoré budete plniť do zvyšku fľaše, ktoré „prenášajú“ ostatné éterické oleje na pokožku. Pridajte 15 ml šípkového a 15 ml jojobového oleja. Akonáhle sa nádobka  naplní až po vrch, nasaďte veko a jemne pretrepte, aby ste zmiešali všetky ingrediencie.

Voilá! Vaše výživné, upokojujúce ochranné olejové pleťové sérum je na svete za pár sekúnd. Aké oleje ste použili vy?

Zdroje: https://www.health.com/beauty/dry-winter-skin

Comments

comments powered by Disqus