Posledné články

Rozmaznávajúce kozmetické zložky pre citlivú pleť

Typ citlivej pleti sa vyskytuje čoraz častejšie. Každý s citlivou pleťou už určite vie, akým prísadám sa v kozmetike vyhýbať. Ktoré ingrediencie sú naopak veľmi prospešné a mali by sme ich v kozmetike vyhľadávať?

Centella asiatica – Pupočník Ázijský

Ak ste o tejto upokojujúcej prísade veľa nepočuli, ihneď to napravíme. Jedným z najnovších trendov, ktoré sa objavujú v Kórei, je výťažok centella asiatica. Je to rastlinná zložka, ktorá sa po stáročia používa v tradičnej čínskej medicíne na liečenie a upokojenie pokožky.

Harmanček

Každý z nás pozná lahodný harmančekový čaj, tí z nás s citlivou pokožkou sa môžu zaujímať aj ako o kozmetickú prísadu a jeho schopnosti a uzdravenia pokožky. Okrem toho má niekoľko pôsobivých protizápalových a antibakteriálnych výhod, takže pre tých, ktorí sa trápia s akné, ekzémom a popáleninami, určite ocenia jeho hojivé a upokojujúce účinky.

Kozie mlieko

Kozie mlieko je zložkou výrazne bohatou na vitamíny. Jeho hladina pH odpovedá prirodzenému pH ľudskej pokožky. Upokojuje a vyživuje. Pomáha chrániť pokožku pred každodennými vonkajšími vplyvmi . Môže tiež upokojiť pokožku s alergickou reakciou.

Zdroje: https://www.beautycrew.com.au/best-and-worst-ingredients-for-sensitive-skin,  https://www.skincarebyalana.com/blog/think-sensitive-skin-heres-can-tell-sure/

Comments

comments powered by Disqus