Posledné články

SILNÉ A ZDRAVÉ NECHTY ZA PÁR MINÚT

Máme pre Vás výborný recept na kúru na nechty. Jej zloženie posilní slabé nechty, zreguluje žlté škvrny na nechtoch, podporí rast nechtov a hydratuje kutikuly.

  Budete potrebovať:

  • 1/4 šálky olivového oleja
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 lyžicu citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky morskej soli
 

Olivový olej - bohatý na vitamín E, ochraňuje proti poškodeniu a posilňuje slabé nechty. Taktiež udržuje nechty hydratované a zdravé. Pomáha tiež podporiť rast nechtov.

Med - prírodný zvlhčovač, čo znamená, že odvádza vlhkosť z okolia a utesňuje ju do pokožky. Hydratuje kutikuly a nechtové lôžka a vyživuje ich.  

Citrónová šťava –  vďaka vysokému obsahu kyseliny citrónovej rozjasňuje nechty. Pomáha bieliť a rozjasňovať nechty a odstraňuje žlté sfarbenie. Vytvrdzuje tiež povrch nechtu a bráni jeho poškodeniu a zlomeniu.  

Morská soľ - odstraňuje odumreté bunky a hĺbkovo čistí nechty. Má tiež antibakteriálne vlastnosti, ktoré ničia baktérie, ktoré sa schovávajú pod nechtami a spôsobujú kožné infekcie.

  Ako na to?

Pridajte všetky ingrediencie do misy a zahrievajte vo “vodnom kúpeli”. Alebo môžete misku vložiť do mikrovlnnej rúry na 10-15 sekúnd, kým sa zmes nezahreje. Po zahriatí skontrolujte prstom, aby ste sa uistili, že zmes nie je príliš horúca na pokožku. Obe ruky ponorte do misky a nechajte ich tam vychladnúť 10-15 minút. Po uplynutí 10 - 15 minút uchopte kefku na nechty a jemne drhnite nechty cca 2 minúty.Opláchnite, osušte a použite hydratačný krém na ruky.

Používajte 2-3 krát týždenne pre silné a dlhé nechty!

Zdroje: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/nails/a34645/healthy-nail-care-tips/

Comments

comments powered by Disqus