Posledné články

Tri tipy na domáci relaxačný kúpeľ

Kúpeľ s levanduľou

Levanduľu nájdete aj v zozname rastlín pre lepší spánok, môžu za to najmä jej upokojujúce účinky. Ako ju však využiť v kúpeli? Pripravte si vývar z levanduľových kvetov – približne jeden hrnček pridajte do vriacej vody a povarte aspoň 15 minút. Nechajte zmes v hrnci lúhovať ešte minimálne 60 minút, potom ju sceďte a vylejte do vane. Takýto kúpeľ vám pomôže v boji proti bolestiam hlavy, no zároveň poslúži ako výborná prevencia proti depresii.

Relax vo vani so soľou

Máte doma fľaštičku so soľou z Mŕtveho mora? Potom ste vyhrali v lotérii – táto soľ obsahuje magnézium, vápnik či bromid, ktoré pomáhajú zmierniť bolesti svalov, zlepšiť cirkuláciu krvi a upokojiť nervový systém. A koľko si jej pridať do kúpeľa? Stačia približne dva hrnčeky. Okrem soli z Mŕtveho mora si však môžete kúpeľ spestriť aj tou himalájskou.

Medovo-mliečny kúpeľ

Mlieko obsahuje tuky, proteíny a laktózu – to všetko pomôže vašu pokožku hydratovať a urobiť ju neuveriteľne jemnou. Dajte si však záležať na tom, aby ste si do kúpeľa pridali plnotučné mlieko, iba tak dosiahnete požadovaný účinok. Podobné účinky pre vašu pokožku má i med, ktorý je okrem toho plný antioxidantov. Pred napúšťaním stačí vyliať jeden menší hrnček medu do vane a horúca voda sa už postará, aby sa krásne rozpustil. Pokojne môžete skúsiť kombináciu oboch potravín, znásobíte tak účinky takéhoto kúpeľu. zdroj: https://magazin.temponabytok.sk/5-tipov-na-domaci-relaxacny-kupel/

Comments

comments powered by Disqus