Posledné články

VITAMÍN D V KOZMETIKE

Pravdepodobne každý z nás vie, že Vitamín D je produkovaný v našej pokožke v reakcii so slnečným svetlom. Keď sme vystavený priamemu slnečnému žiareniu, naše telo ho vytvára prirodzene. Môžeme ho získať tiež cez určité potraviny a doplnky, aby sme si zabezpečili jeho adekvátnu hladinu v našej krvi.


Má niekoľko dôležitých funkcií. Snáď najdôležitejšia je regulácia absorpcie vápnika a fosforu a uľahčenie normálnej funkcie imunitného systému. Získanie dostatočného množstva vitamínu D je dôležité pre normálny rast a vývoj kostí a zubov, ako aj zlepšenie odolnosti voči určitým ochoreniam (mäkké alebo krehké kosti).


Vitamín D má vplyv taktiež na našu pokožku:
● Obnovuje kožné bunky a zmierňuje ekzémy, podporuje hojenie
● Omladzuje zrelú pleť, vyhladzuje pleť
● Kontroluje prirodzené ochranné mechanizmy kože
● Lieči zápaly kože, zmierňuje prejavy akné


V skratke, vitamín D prináša nášmu telu mnoho benefitov a je dobré vedieť, či máme v krvi správnu hladinu tohto pomocníka. Okrem iného, taktiež priaznivo ovplyvňuje hladinu cukru v krvi, alebo zlepšuje náladu. Psychika, či náš vnútorný zdravotný stav sú úzko prepojené s kožou, ktorá nám svojimi “nedokonalosťami” dáva vedieť, že niečo nefunguje ako má. Preto by sme mali svojej koži stále naslúchať, možno má len málo vitamínu D.

Comments

comments powered by Disqus